انواع کارت های خام بانکی و غیر بانکی

کارت خام pvc

کارت های خام پی وی سی از جنس پلاستیک و  در ابعاد ۴/۵ در ۶/۸  (CR-80) هستند که میتوانند شامل چندین لایه مختلف باشند که به صورت فشرده به یکدیگر چسبانده شده اند .

استفاده از کارتهای پی وی سی خام یک انتخاب هوشمندانه برای چاپ با کیفیت و با دوام انواع کارتها است. زیرا این کارتها به دلیل جنس محکم و دوام بالایی که نسبت به کارتهای کاغذی معمولی دارند در برابر گرما و رطوبت و آسیب های محیطی بسیار مقاوم هستند.

 

موارد استفاده از کارت خام pvc

کارت خام پی وی سیکاربردهای زیادی در زندگی روزمره ما دارد و میتواند در رنگهای مختلف ارائه شود و در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار گیرد.

کارت خام pvc  میتواند برای چاپ کارت بانکی ، چاپ کارت هوشمند ، چاپ کارت مغناطیسی ، چاپ کارت پرسنلی و شناسایی و برای چاپ انواع مختلفی از کارتهای پی وی سی مورد استفاده قرار بگیرند.

این کارتها میتوانند توسط چاپگر های حرفه ای کارت پی وی سی سفارشی سازی شوند و برای چاپ کارت پرسنلی و شناسایی پی وی سی مورد استفاده قرار گیرند.

به این صورت که روی کارت خام پی وی سی  به وسیله پرینترهای کارت پی وی سی ( فارگو ، هایتی ، مجیکارد و…) و توسط تکنولوژی چاپ افست یا چاپ دیجیتال  اطلاعات ثابت یا متغیر چاپ میکنند.

اگر از کارتهای خام پی وی سی سفید برای چاپ استفاده کنید ، میتوانید تصاویر ، متن ، بارکد و… را با هر رنگی چاپ نمایید.

همچنین شما میتوانید از کارتهای خام pvc رنگی ( که در رنگهای طلایی ، نقره ای ، آبی ، قرمز، در دو نوع ساده و متالیک براق ) ارائه میشوند برای چاپ کارت ویزیت پی وی سی ، کارت تخفیف ، کارت عضویت ، کارت باشگاه مشتریان و چاپ کارت هدیه و … استفاده کنید

انواع کارت خام پی وی سی

از انواع کارت pvc خام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارت خام pvc ساده سفید
  • کارت خام pvc رنگی
  • کارت خام pvc مغناطیسی ( مگنت دار)
  • کارت خام pvc هوشمند ( چیپ دار)
  • کارت خام pvc مایفر ( بدون تماس)

کارت خام مایفر از فناوری RFID استفاده می کند و قابلیت خواندن و نوشتن را دارد

ضخامت کارت خام pvc

کارتهای پی وی سی خام در ضخامتهای ۳۰۰ و ۵۰۰ و ۷۶۰ میکرون به فروش میرسد . ضخامت کارت خام پی وی سی ۷۶۰ میکرون دقیقا برابر با ضخامت کارتهای بانکی است.

نوار مغناطیسی

کارت های مغناطیسی دارای یک نوار مگنت روی لایه خارجی یا تراشه ای مغناطیسی داخل لایه های کارت برای حمل داده ها هستند. این نوع از کارت های pvc از نوع تماسی هستند و اطلاعات روی نوار مغناطیسی آنها کدگذاری شده و توسط دستگاه کارتخوان شناسایی می شود. این نوار مغناطیسی خود از میلیون ها ذره آهنربای آهنی ساخته شده که اطلاعات به وسیله دستگاه کدگذار (encoder) روی آنها ثبت می شود. اطلاعات ثبت شده روی نوار مغناطیسی با دستگاه کارتخوان (reader) خوانده می شود. به این صورت که ذره های آهنربایی در میدان مغناطیسی قطبیده می شوند و آرایش آنها کد مورد نظر را تشکیل می دهد و این آرایش با کارتخوان شناسایی می شود.

انواع کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی عموما بر اساس قدرت مغناطیسی به دو دسته hi-co و lo-co تقسیم بندی می شود. اطلاعات ذخیره شده روی نوار مغناطیسی hi-co دیرتر از اطلاعات روی نوار مغناطیسی lo-co تخریب می شوند و به همین علت در کارت های بانکی و معاملات مالی در سراسر جهان از این نوع نوار مغناطیسی استفاده می شوند. کارت های lo-co کمتر از کارت های hi-co عمر می کنند. به همین خاطر تکنولوژی کارت های lo-co معمولا برای کارت های پلاستیکی یک بار مصرف یا با استفاده کوتاه مدت مثل کارت های هدیه استفاده می شود.

کاربرد کارت مغناطیسی پی وی سی PVC

 کاربرد کارت مغناطیسی گسترده است، شاید آشناترین نوع این کارت ها کارت بانکی است. جنس آن pvc است و نوار مغناطیسی (magneticstripe) در یک طرف آن چاپ شده است. کارت های عابربانک، کارت های هدیه و انواع کارت هایی که از سوی بانک ها صادر می شوند از جنس کارت های pvc مغناطیسی هستند. کارت خام بانکی را می توانید از شرکت رادان نام تهیه کنید. علاوه بر این، شرکت رادان نام کارت خام بانکی را در طرح های مختلف ساده و متالیک و رنگ های متنوع عرضه می کند. امنیت کارت مغناطیسی وقتی به عنوان کارت بانکی استفاده شود اهمیت ویژه ای پیدا می کند. با خرید کارت خام بانکی از شرکت رادان نام می توانید از امنیت بالای محصول مطمین باشید.  با خرید کارت خام بانکی می توانید از امنیت بالای محصول مطمئن باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:  ۰۴۱۳۵۴۱۷۹۷۵  ۰۴۱۳۵۴۱۸۶۷۹